Grudzień to ten moment, w którym odliczamy z niecierpliwością do końca ostatniego kwartału w roku, domykamy ostatnie tematy i już powoli szykujemy się na wielkie świąteczne odprężenie, aby godnie rozpocząć nowy kwartał. W ferworze świątecznej gorączki, zapewne wielu z Was (podobnie jak ja) będzie się zabierało za zakupy prezentów last minutę, zatem świetnie się składa, że to czytasz! Zapraszam na głęboko subiektywny poradnik polecanych prezentów dla marketera! Jeśli masz swoją propozycję, koniecznie mi o niej napisz w komentarzu!

Prezent świąteczny dla marketera pod choinkę

Wpadłam na pomysł na ten wpis przy okazji Black Friday, kiedy zaczęłam zastanawiać się, czy nie byłoby to niesamowicie sprytne (i jakże gospodarne) aby korzystając ze zniżek upolować atrakcyjne prezenty dla święta. Następnie pomyślałam, że nadchodzi czas firmowych wigilii, noworocznych postanowień o nowej ścieżce kariery i przerwy świątecznej, którą wielu z nas (np. ja) wykorzystuje na nadrabianie zaległych lektur, kursów i innych branżowych przyjemności.

W związku z tym, zapraszam na głęboko subiektywny poradnik świątecznych prezentów, które mogą ucieszyć marketera, Przy czym, pamiętaj Drogi Czytelniku, że marketer marketerowi marketerem i to co ucieszy contentowca (tj. osobę od treści), zasmuci analityka marketingowego czy seo-wca. Oczywiście, z przymrużeniem oka.

  1. Książka „Marketing i analityka biznesowa dla początkujących”
  2. Subskrypcja Premium sprawny.marketing
  3. Tablica i morze karteczek samoprzylepnych
  4. Kurs CXL
  5. Film „Dylemat społeczny”

Książka na prezent dla marketera

Numer jeden wydaje mi się wspaniałym pomysłem, zwłaszcza że książka autorstwa mojej skromnej osoby rozeszła się w nakładzie ponad 500 egzemplarzy w pół roku. Ok, umówmy się że jak na ekstremalnie wąską specjalizację, to naprawdę wielki sukces. Co znajdziesz w środku? Same konkrety, tylko 200 stron i do tego, wystarczy jeden weekend aby przyswoić podstawy wiedzy. Gdybym tylko wiedziała jak to się robi, zaoferowałabym swój autograf, ale jeśli chcesz, skontaktuj się ze mną na Linkedinie a ja postaram się coś wykombinować! Książka jest dostępna w większości księgarni online oraz stacjonarnie w wybranych salonach Empik.

Marketing i analityka biznesowa dla początkujących
PS. Książka nie jest kartką papieru, a grafika jest wariacją artystyczną autorki w Canvie

Subskrypcja produktów cyfrowych na prezent dla marketera

Znacie nową platformę od Sprawnego Marketingu? Jeśli nie, święta to wspaniały okres aby ja poznać, a zarazem naturalna inspiracja nawet w zakresie samorozwoju. Premium sprawny.marketing to przyjemność dla ciała i duszy, bo można czytać, oglądać, słuchać a nawet komentować. Platforma godna uwagi, a sam wpis niesponsorowany, a szkoda (priv jak coś).

kurs online

Tablica korkowa i karteczki – Twój największy przyjaciel

Ilekroć wspominam wybitnych marketerów, najlepsze agencje kreatywne i firmy odnoszące wielkie sukcesy, wszystkich niewątpliwie łączy jedno – tablica korkowa. Nie jest to przypadek, albowiem nie od dziś wiadomo, że dobry marketer to taki z tablicą. Z wielkim wstydem przyznaję, że swoją zakupiłam dopiero w tym roku i odmieniła ona moje życie na lepsze. A przynajmniej pozwoliła uporządkować chaos karteczkowy na biurku. Swoją drogą, nie byłoby z tym problemu, gdyby szanujący się marketer miał zawsze pod ręką co najmniej 100 karteczek przyleponych. Nie od dziś wiadomo, że największe pomysły, przychodzą w najmniej oczekiwanym momencie. Zatem moi drodzy, czas na zakupy w papierniczym i nie ma sobie co żałować!

tablica korkowa

Kurs internetowy na prezent

Platforma CXL (od słów „conversion XL”) była dla mnie zawsze niedoścignionym marzeniem, które chciałam spełnić. Ceny kursów były mocno zawrotne i skutecznie odpychające, ale zwłaszcza w ramach budżetów szkoleniowych w firmie, to jedna z najlepszych inwestycji w umiejętności. Przerobiłam kilka kursów i wszystkie związane z Google Analytics 4, z czystym sercem polecam. Nie wiem czy w ogóle da się to kupić jako prezent, ale nikt nie mówi, że nie można obdarować samego siebie, prawda?

kurs online

Film „Dylemat społeczny”

Gdybyśmy żyli w czasach płyt na DVD i Blu-RAY, pobiegłabym do wypożyczalni po tę płytę od razu. Film „Dylemat społeczny” to niemal must-have każdego marketera, aby obudzić się z mrzonki o tym, jak wspaniałe, bezstresowe i bajeczne są media społecznościowe. Co prawda, nikt nie kupuje już filmów aby je komuś podarować, ale jeśli masz w rodzinie, bądź w kręgu znajomych marketera, puść mu niechcący ten film i posadź na kanapie. Osobiście przewartościował we mnie wiele przekonań, chociaż zawsze byłam mocno sceptyczna w kwestii etyki zawodowej (tj. nie to że wątpiłam w jej istnienie, ale ciężko oceniać w dobie internetu gdzie jest linia, której nie można przekroczyć).

film Dylemat społeczny

Podsumowując

Post powstał minimalnie z przymrużeniem oka, ale i mam nadzieję, skłania do refleksji nad tym, że nie zawsze największą wartość dają kolejne rzeczy, których już nigdy drugi raz w życiu po wigilii nie zobaczymy na oczy. Zatem wybierajmy prezenty mądrze, a nawet powiedziałabym edukacyjnie, bo to największy prezent który można parować w kategorii inwestycji długoterminowych!